FORUM Stow Bet
Czym dokładnie jest laga gazowa? - Wersja do druku

+- FORUM Stow Bet (http://www.forum.stow-bet.com.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-11.html)
+--- Dział: Off Topic (/forum-12.html)
+--- Wątek: Czym dokładnie jest laga gazowa? (/thread-178.html)



Czym dokładnie jest laga gazowa? - Esmu - Wczoraj 07:21 PM

Czy ktoś może w prosty sposób wyjaśnić, czym jest laga gazowa? Spotkałem się z tym określeniem przy projekcie przyłącza, ale nie do końca rozumiem, co to za element i do czego służy.


RE: Czym dokładnie jest laga gazowa? - Agad - Wczoraj 07:22 PM

Laga gazowa to prefabrykowany element stalowy, który służy do pionowego wyprowadzenia przyłącza gazowego z gruntu do skrzynki gazowej. Najczęściej łączy część podziemną z rurą stalową montowaną na zewnątrz budynku. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego i trwałego przejścia instalacji na odcinku narażonym na warunki atmosferyczne. Dzięki temu nie stosuje się tam rury PE, która nie nadaje się do ekspozycji na słońce i uszkodzenia mechaniczne. Po szczegóły związane z tematem wejdź tu: https://sorbex.pl/laga-gazowa-co-to-jest-i-do-czego-sluzy-w-przylaczach-gazowych/